Początek roku szkolnego to dobry moment, by sprawdzić, czy dziecko nie potrzebuje pomocy pedagoga

Wrzesień powoli zbliża się do końca, a w szkołach częściej mówi się o zbliżających się kartkówkach i sprawdzianach niż o niedawno zakończonych wakacjach.

Jak w tych pierwszych tygodniach poradziło sobie Twoje dziecko? Dla pierwszoklasisty to całkiem nowa sytuacja. Uczeń, który zmienił szkołę i musi odnaleźć się w klasie, która już przez lata zdążyła się poznać, też nie ma łatwo. Podobnie jak ten, który nie uzyskał promocji do kolejnej klasy i teraz musi powtarzać rok. Nawet jeżeli żadna z tych sytuacji nie dotyczy Twojego dziecka, to są dziesiątki innych powodów, które mogą stanąć mu na szkolnej ścieżce. Jeżeli widzisz, że Twój syn lub córka często wraca ze szkoły ze spuszczoną głową, a ból brzucha czy głowy pojawia się częściej niż zwykle, to znak, że trzeba podjąć działania zaradcze.

Im szybciej dziecko dostanie wsparcie, tym łatwiej poradzi sobie z trudnościami, których może doświadczać.

Pamiętaj, że nie musisz być specjalistą od wszystkiego. W naszej poradni możesz skorzystać z pomocy świetnego pedagoga, który pomoże zdiagnozować pojawiające się problemy i zaproponuje odpowiednie rozwiązania. Nie czekaj, aż zacznie zbliżać się koniec roku szkolnego. Działaj od razu, jeżeli tylko zauważysz oznaki jakiegoś kryzysu.

Na spotkanie z pedagogiem można umówić się pod nr tel. 517 45 35 75 lub mailowo pod adresem fundacja@safa.org.pl