Klub Seniora

Klub Seniora

W każdy poniedziałek w godzinie 10.00  we Wrocławiu przy ul. Monte Cassino 68 (przy księgarni „Pociąg do bajeczki”) odbywają się spotkania Klubu Seniora. Klub umożliwia seniorom twórczo i efektywnie spędzać wolny czas poprzez udział w rozmaitych spotkaniach, warsztatach i wyjściach. Dbamy zarówno o kondycję psychiczną jak i fizyczną osób starszych. Tworzymy bezpieczną przestrzeń do nawiązywania kontaktów międzyludzkich i podejmowania aktywności społecznej. Wspomniane zadania realizujemy poprzez różne formy aktywności i szerokie spektrum działań, wśród których kluczowe są:

 • Zajęcia rekreacyjno-ruchowe

  W naszym harmonogramie znajduje się:
  - wspólna gimnastyka
  - sekcja nordic walking o wdzięcznej nazwie "Patyczaki"

 • Tematyczne spotkania integracyjne

  Organizujemy warsztaty i spotkania tematyczne. Największą popularnością cieszy się sekcja artystyczna, w ramach której odbywają się zajęcia z plastyki, rękodzielnictwa czy fotografii. Wykonane prace są prezentowane na przygotowanych przez klubowiczów wystawach.

 • Imprezy kulturalne

  Zapewniamy naszym klubowiczom udział w różnych imprezach kulturalnych, dzięki temu mieli okazję do tej pory uczestniczyć w:
  - koncertach
  - spektaklach teatralnych
  - seansach filmowych
  - wyjściach do muzeów

 • Integracja międzypokoleniowa

  Propagujemy działania mające na celu międzypokoleniowy przekaz wartości i wzorów: pomoc w pracach fizycznych, dostarczanie posiłków chorym, sprzątanie, czytanie książek oraz "Spotkania z przeszłością" - spotkania dla młodzieży poświęcone poznawaniu lokalnej historii oraz historii Wrocławia);

 • Aktywność społeczna

  Udział seniorów w lokalnych inicjatywach jest dla nas powodem do radości. Nasi klubowicze pomagali w organizacji Biesiady Niepodległościowej oraz festynu dla mieszkańców Wielkiej Wyspy.

 • Turystyka

  Organizujemy wycieczki miejskie jak i poza Wrocław

 

Wszelkie informacje o udziale w Klubie Seniora można uzyskać w naszej fundacji: 

Spotkania Klubu Seniora
ul. Monte Cassino 68 (przy Księgarni „Pociąg do bajeczki”)
51-681 Wrocław
tel. +48 517 45 35 75
e-mail: fundacja@safa.org.pl