1% podatku

Jak przekazać 1% podatku fundacji

Fundacja Sancta Familia jest organizacją pożytku publicznego. Dzięki temu możesz przekazać nam 1% swojego podatku. Aby tego dokonać, należy w rocznym rozliczeniu podatkowym wskazać naszą fundację podając numer KRS 0000249623. Jak przekazać 1% podatku fundacji Sancta Familia? Prezentujemy wzór formularza PIT-37 z uzupełnionymi danymi. Należy wpisać:

– w polu 123 należy KRS fundacji Sancta Familia;

– w polu 124 należy podać 1% kwoty podatku należnego (z pozycji 113), zaokrąglony do pełnych dziesiątek groszy w dół; 

– w polu 126 możesz zaznaczyć zgodę na przekazanie nam swoich danych i informacji o wysokości wpłaconego jednego procenta;

– w polu 127 możesz podać swój e-mail lub telefon, dzięki któremu będziemy mogli się z Tobą kontaktować;

Oprócz przekazania nam 1% podatku możesz również wspierać nas w ciągu roku na inne sposoby. Zobacz jak możesz pomóc fundacji Sancta Familia w rozszerzaniu jej działalności. To właśnie dzięki wpłatom z jednego procenta podatku oraz darowiznom możemy zwiększać zakres oferowanej przez nas pomocy. Możesz także opowiedzieć o naszej działalności rodzinie lub znajomym. Często ludzie rezygnują z przekazania 1%, ponieważ nie wiedzą komu go przekazać, albo myślą, że ich dochód jest zbyt mały, by jego 1/100 miała jakieś znaczenie. Pomóż nam dotrzeć z informacją o fundacji Sancta Familia do jak największej liczby osób i przekonać je, że każda złotówka jest dla nas ważna.