Nasze projekty

Poznaj projekty prowadzone przez fundację Sancta Familia

Zapraszamy Cię do zapoznania się z aktualnymi projektami. Nasze działania skierowane są bezpośrednio do mieszkańców Wielkiej Wyspy, ale z niektórych korzystają także osoby z dalszych stron Wrocławia i okolic. Fundacja prowadzi część działań przy wsparciu gminy Wrocław lub partnerów. Poniżej zebraliśmy podstawowe informacje pomagające poznać projekty prowadzone przez fundację Sancta Familia.  Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Dla dzieci i młodzieży

Prowadzimy Centrum Aktywności i Rozwoju Dzieci i Młodzieży. Od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-19.00 zapewniamy opiekę dla 20 dzieci. W tym czasie pomagamy w lekcjach, organizujemy zajęcia edukacyjne i profilaktyczne. Obecnie planujemy duże zmiany w naszym Centrum. Pozostań z nami w kontakcie, jeżeli jesteś zainteresowany tą sfera naszej działalności.

Dla seniorów

Prowadzimy Klub Seniora, w ramach którego organizujemy spotkania i zajęcia dla starszych mieszkańców Wielkiej Wyspy. Umożliwiamy seniorom twórczo i aktywnie spędzać wolny czas. Dbamy o ich kondycję fizyczną i psychiczną, zachęcamy do dalszego rozwoju i włączania się w działania lokalnej społeczności.

Kuchnia charytatywna

Nasz kuchnia charytatywna wydaje ponad 200 posiłków dziennie. Z tej formy pomocy korzystają najczęściej ludzie starsi, bezdomni, osoby uzależnione i rodziny wielodzietne. Posiłki wydajemy od poniedziałku do soboty od 12.00 do 13.30 lub „do ostatniego talerza zupy”. Kuchnia jest wspierana przez gminę Wrocław.

rozmowa w poradni

Poradnia rodzinna

Udzielamy bezpłatnych porad psychologicznych (terapia indywidualna, rodzinna, przemoc w rodzinie, zaburzenia depresyjne, psychosomatyczne i in.), prowadzimy terapię uzależnień (alkohol, środki psychoaktywne, hazard, internet i in., DDA). W poradni działa również doradca życia rodzinnego / nauczyciel naturalnego planowania rodziny.

Bogini sprawiedliwości z wagą na tle książek

Poradnictwo prawne

Oferujemy bezpłatne porady prawne (m.in. prawo rodzinne, cywilne, spadkowe, administracyjne, karne i in. Naszym zadaniem jest edukacja w zakresie obowiązujących przepisów prawnych oraz możliwości ich zastosowania w rozwiązywaniu sytuacji problemowych osobistych, rodzinnych.