Nasze projekty

Poznaj projekty prowadzone przez Fundację Sancta Familia

Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszymi  projektami. Nasze działania skierowane są nie tylko do mieszkańców Wielkiej Wyspy, ale do wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic. Część naszych działań prowadzimy przy wsparciu Gminy Wrocław lub partnerów. 

Poniżej zebraliśmy podstawowe informacje pomagające poznać projekty prowadzone przez Fundację Sancta Familia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.
 
Wszystkie prowadzone przez Fundację działania są dla naszych beneficjentów nieodpłatne.
 
 
Bogini sprawiedliwości z wagą na tle książek

Poradnictwo prawne

Nasza Fundacja prowadzi nieodpłatna pomoc prawną, z której skorzystać może każda osoba, której sytuacja nie pozwala na skorzystanie z komercyjnej porady prawnej. Jeżeli potrzebujesz porady z zakresu prawa rodzinnego, cywilnego, spadkowego, administracyjnego, karnego lub innego to nasi prawnicy chętnie Ci pomogą.
Skontaktuj się z naszym Punktem Wsparcia Społecznego lub Punktami Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.
rozmowa w poradni

Poradnia rodzinna

Udzielamy bezpłatnych porad psychologicznych (terapia indywidualna, rodzinna, przemoc w rodzinie, zaburzenia depresyjne, psychosomatyczne i in.), prowadzimy terapię uzależnień (alkohol, środki psychoaktywne, hazard, internet i in., DDA). W poradni działa również doradca życia rodzinnego / nauczyciel naturalnego planowania rodziny.

Kuchnia charytatywna

Nasz Kuchnia Charytatywna wydaje ponad 200 ciepłych posiłków dziennie oraz inne produkty, które uda nam się pozyskać. Z  tej formy pomocy korzystają najczęściej osoby starsze, samotne, bezdomne lub zagrożone bezdomnością, znajdujące się  w trudnej sytuacji życiowe, a także rodziny wielodzietne. Posiłki wydajemy od poniedziałku do piątku od 12.00 do 13.30 lub „do ostatniego talerza zupy”.:) 
Kuchnia jest współfinansowana z środków Gminy Wrocław.

Dla seniorów

Prowadzimy Klub Seniora, w ramach którego organizujemy spotkania i zajęcia dla starszych mieszkańców Wielkiej Wyspy. Umożliwiamy seniorom twórczo i aktywnie spędzać wolny czas. Dbamy o ich kondycję fizyczną i psychiczną, zachęcamy do dalszego rozwoju i włączania się w działania lokalnej społeczności.

Dla dzieci i młodzieży

Prowadzimy Klubowe Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży. Pomagamy w lekcjach, organizujemy zajęcia edukacyjne i profilaktyczne. Pozostań z nami w kontakcie, jeżeli jesteś zainteresowany tą sferą naszej działalności.