Jak możemy pomóc wrócić Twojemu dziecku do szkoły?

Poradnia rodzinna Wrocław, Fundacja Sancta Familia we Wrocławiu

Od poniedziałku, 31. maja, wszystkie dzieci będą już uczyć się stacjonarnie w szkole. Po wielu miesiącach nauki zdalnej dla wielu dzieci jest to bardzo trudne doświadczenie. Jak mają odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości? Dzieciom i młodzieży dużo trudniej jest zrozumieć aktualne zmiany i się do nich dostosowywać.

Czy powrót do szkoły będzie nadrabianiem zaległości z relacji, czy z nauki? To pewnie zależy od szkoły. Na pewno będzie to sprawdzian przede wszystkim dla nauczycieli i dla nas, jako rodziców. Jeśli Twoje dziecko czuje niechęć i obawy przed powrotem, jest wycofane, boi się, że nie odnajdzie się „poza siecią”, a Ty nie wiesz jak mu pomóc – porozmawiaj z naszym pedagogiem.

W naszej Poradni rodzinnej pracują świetni specjaliści, którzy pomogli już wielu rodzinom. Jeżeli dostrzegasz u swojego dziecka trudności związane z powrotem do szkoły i odnalezieniem się na nowo w szkolnych sytuacjach – nie czekaj, tylko od razu działaj. Skontaktuj się z nami i umów na bezpłatną konsultację.

Czego możesz oczekiwać? W trakcie konsultacji jeden z naszych specjalistów pomoże Ci opracować plan wsparcia dziecka. Wskaże, jak budować jego poczucie własnej wartości i wiary w siebie. Pomoże odkryć przyczyny trudności i znaleźć najlepsze rozwiązanie problemów. To bardzo ważne, by w trudnym momencie dziecko wiedziało, że może liczyć na Twoje wsparcie.

Poradnia Rodzinna działa w siedzibie fundacji:  
ul. Monte Cassino 64
51-681 Wrocław
tel. +48 517 45 35 75
e-mail: fundacja@safa.org.pl

Jeżeli chcesz umówić się na spotkanie ze specjalistą, to zapraszamy do kontaktu na podany powyżej numer telefonu lub e-mail.